Jak walczyć z otyłością?

Jak walczyć z otyłością?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otyłość jest stanem, w którym ilość tłuszczu w naszym ciele przekracza 20% (u mężczyzn) lub 25% (u kobiet). Jest to stan, w którym ciało ma nie tylko za dużą masę w stosunku do optymalnej, ale i jego narządy wewnętrzne są otłuszczone. Szacuje się, że na świecie blisko 650 milionów osób cierpi na otyłość, podczas gdy liczba osób nieodożywionych jest o 30% niższa. Jak walczyć z postępującą otyłością tak by pozbyć się jej na zawsze?

Wystarczy kilka zmian

Otyłość postępuje najbardziej w krajach rozwiniętych jak Stany Zjednoczone, Meksyk czy Wielka Brytania. Tę epidemię możemy utożsamiać z dostępem do przetworzonego jedzenia w supermarketach i fast-foodach, które w tych krajach są relatywnie tanie. Pozwala to wnioskować, że początkowo dieta wykluczeniowa pozwoli osobie otyłej na zrzucenie wielu kilogramów bez drastycznych zmian. W początkowej fazie należy wyłączyć z codziennego menu fast-food, słodycze, lody, napoje gazowe. W krótkim czasie z organizmu zostanie uwolniona zalegająca woda zebrana na skutek nadmiernej ilości soli w diecie. Takie kroki pozwolą nam zacząć proces walki z otyłością.

Metoda małych kroków

Nie należy zmieniać diety osoby otyłej diametralnie. Może spowodować to osłabienie organizmu, niedobór cukru a nawet zawał. Proces utraty kilogramów musi być równomierny. Najlepiej zacząć od stopniowego wprowadzania do jadłospisu owoców i warzyw (nie możemy jednak opierać diety na bananach czy warzywach strączkowych). Warto także porzucić smażenie mięs na rzecz gotowania na parze czy pieczenia bez tłuszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*