Masażysta – jak nim zostać?

Masażysta to zawód bardzo przyszłościowy — wciąż rośnie zapotrzebowanie na rehabilitantów oraz masażystów w salonach odnowy. Dobrze wykonany masaż pozwala szybko wrócić do kondycji, sprzyja procesowi regeneracji tkanek i mięśni, odpręża i poprawia przepływ limfy. Masażystą może zostać każdy, kto ukończy dedykowany kurs i uzyska potrzebny certyfikat. Wystarczy zapisać się do bezpłatnej szkoły masażu, która profesjonalnie przygotowuje do zawodu. Nauka na masażystę trwa zazwyczaj 2 lata — kurs można odbyć również w trybie wieczorowym.

Nauka masażu — gdzie to zrobić?

Wybierając szkołę masażu https://www.collegium.com.pl/kierunki/technik-masazysta, otrzymuje się gwarancję profesjonalnego przyuczenia do zawodu. Zajęcia mogą odbywać się w trybie dziennym lub zaocznym, czyli w godzinach wieczornych lub weekendami. Wybór zależy jedynie od preferencji studenta. Podczas kursu uczestnik uczy się najważniejszych technik masażu, relaksacji oraz poznaje najważniejsze zagadnienia z anatomii, oraz z fizjologii człowieka. Masażysta może pracować w salonie odnowy, w gabinecie SPA oraz wykonywać masaże lecznicze, które polecane są w procesie rehabilitacji. Zajęcia praktyczne pozwalają doskonalić swoje umiejętności oraz pomogą nabyć potrzebną w zawodzie empatię.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Masażysta – jak nim zostać?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


9 − 5 =