Kupujemy papugę

Wiele osób decydujących się na zwierzę w domu wybiera papugi, sądząc, że opieka nad nimi będzie mniej problematyczna niż nad psem czy kotem. Także do tej roli trzeba jednak podejść z odpowiedzialnością i zastanowić się na wstępie, z czym będzie się wiązało jej hodowanie.

Odpowiedzialna decyzja

Nim zdecydujemy się na zakup, należy sobie zadać parę podstawowych pytań i przemyśleć parę kwestii bowiem pochopne decyzje mogą mieć przykre skutki dla nas, a przede wszystkim dla zwierzątka. Warto zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi opieki nad danym gatunkiem – jakie będą potrzeby papużki i potencjalne zagrożenia zdrowotne. Kolejną sprawą jest to czy będziemy mieli wystarczająco czasu, by się nią zaopiekować. Trzeba wygospodarować też przestrzeń w domu, która musi się znajdować w bezpiecznym dla papugi miejscu, a więc daleko od pomieszczeń takich jak kuchnia oraz łazienka. Ptaki te nie mogą mieć dostępu do takich miejsc, gdyż mogłyby zrobić sobie krzywdę lub ulec podtopieniu.

O co musimy zadbać?

Podstawą jest klatka i tutaj wiele zależy od tego ile mamy przestrzeni w miejscu, gdzie zamierzamy ją postawić. Dobrze by była jak największa, bowiem tam papuga będzie spędzała większość czasu, więc musimy zapewnić jej komfort. Warto odwiedzić sklep oferujący akcesoria dla ptaków, by kupić również odpowiednie wyposażenie takie jak poidełka, miski na pokarm, mocowania i uchwyty. Wreszcie trzeba również zapewnić zwierzątku dobrej jakości pokarm oraz przekąski. Porady w sprawie właściwego jedzenia dla danego gatunku z pewnością udzieli weterynarz lub sam sprzedawca w sklepie zoologicznym.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Kupujemy papugę"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


11 + 20 =