Kuchnia w małym mieszkaniu – jak ją zaplanować?

Obecnie na rynku mnóstwo jest firm, które prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach kuchennych na różnych powierzchniach. Największym jednak wyzwaniem są te małe, ciasne i często ciemne kuchnie

Mała kuchnia z pojemnym wnętrzem

Do tematu należy podejść praktycznie, a więc wybrać takie zestawy mebli kuchennych, które w pełni pomieszczą cały arsenał przyborów, garnków i innych niezbędników. Doskonałą opcją będą meble pod zabudowę do samego sufitu. Każda wolna przestrzeń w małym mieszkaniu zapełniona jest bardzo dokładnie. Zadbać więc można o to, by te wszystkie rzeczy były schowane i nie stwarzały nam bałaganu. W niewielkich pomieszczeniach każda rzecz ma swoje miejsce i ustawiona musi być tak, by nie kolidować z innymi. Jeśli pomieszczenie jest zamknięte, można pomyśleć o nowoczesnym otwarciu go na salon z wykorzystaniem przyjemnego i klimatycznego biokominka.

Przy przeglądaniu ofert z projektami kuchni zwraca się uwagę na pojemność oraz łatwość segregacji naszych akcesoriów. Czy są szuflady na drobne rzeczy jak sztućce, czy jest szafka z wygodnym dostępem do nawet tych większych garnków. Sposób zamykania, domykania szuflad i półek. Wszystko ma ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu oraz trwałości wybranych komponentów. Ważnym elementem wyposażenia jest również miejsce na selekcjonowanie odpadów.

Często projektanci zapominają o tym jak ważnym dla środowiska aspekcie. Sprawia to, że potem użytkownik dwoi się i troi jak zorganizować miejsce na te wszystkie odpady. Zwróćmy uwagę by takie trzy pojemniki znalazły się w wygodnym dla nas miejscu. Unikniemy rozstawiania ich na wolnej przestrzeni pomieszczenia. Warto także, by podwieszone były małe półeczki, na których ustawione mogą być słoiczki z przyprawami dla wygody użytkownika. Jeśli dobrze dobierzemy projekt mebli naszej kuchni, nie będziemy chcieli ich wymieniać przez długie lata, a czas w niej spędzony będzie przyjemniejszy.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Kuchnia w małym mieszkaniu – jak ją zaplanować?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzynaście − dziesięć =