Budowa łóżka – Rozwiej swoje wątpliwości

Budowa łóżka – Rozwiej swoje wątpliwości
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko jest centralnym punktem Twojej sypialni i zasługuje na to, aby być punktem centralnym. To tam śpisz, to tam czytasz i to tam spędzasz większość swojego czasu. Dobre łóżko musi być wygodne, łatwe do utrzymania i trwać przez lata. Wybierz łóżka kontynentalne i twardy materac wykonany z pianki pamięciowej lub lateksu, jeśli jesteś cięższy lub masz ból pleców lub artretyzm. Te materiały kształtują się tak, aby wspierać wszystkie części ciała równomiernie i jednolicie.

Budowa łóżka

Łóżko może mieć wezgłowie, które podtrzymuje ciężar górnych części ciała osoby, która na nim leży. Wezgłowie może podtrzymywać poduszki lub ramiona osoby. Niektóre łóżka mają słupki na każdym końcu, aby wspierać materac sprężynujący w środku, a czasem po obu stronach łóżka (zwłaszcza w łóżkach piętrowych). Można dodać szczyt baldachimu, aby dodać wysokość do ogólnej struktury i ułatwić wchodzenie i wychodzenie z łóżka.

Materac jest zwykle umieszczony na górze lub poniżej sprężyn lub pianki o wysokiej gęstości z pokryciem. Wiele nowoczesnych łóżek jest wyposażonych w zintegrowany materac zwany materacem sprężynowym, który składa się z dwóch warstw: warstwy dolnej z gumy piankowej, pianki żelowej, pianki lateksowej lub pianki o wysokiej sprężystości oraz warstwy górnej z tkaniny bawełnianej, tkaniny nylonowej, tkaniny wełnianej lub tkaniny z włókien syntetycznych.

Sprężyna skrzyniowa jest niezbędnym elementem większości współczesnych łóżek, ponieważ podtrzymuje materac od dołu i umożliwia cyrkulację powietrza dzięki listwom na jego dolnej powierzchni (cecha, której brakuje w większości solidnych łóżek platformowych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*