Wnętrze w stylu skandynawskim – prostota i uniwersalizm w jednym

Wnętrze w stylu skandynawskim – prostota i uniwersalizm w jednym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski na dobre zagościł w trendach wnętrzarskich także w Polsce. Są to uniwersalne kompozycje, które można dowolnie zmieniać i aranżować według własnego uznania. Bardzo popularne stało się łącznie tego stylu z innymi, co pozwala wprowadzić do wnętrza domu lub mieszkania niepowtarzalny charakter.

Co wyróżnia styl skandynawski?

Głównymi cechami stylu wywodzącego się ze Skandynawii jest prostota, funkcjonalność i wykorzystanie naturalnych materiałów. Dominującym kolorem jest biel, która pozwala optycznie powiększyć wnętrza. Ograniczona liczba mebli jest bardzo charakterystyczna dla Skandynawów, którzy znani są ze swojego pragmatyzmu.

Styl skandynawski kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby pomieszczenia były jasne i mocno doświetlone. Z tego powodu we wnętrzach urządzonych w tym stylu rezygnuje się z firanek oraz zasłon. Bardzo ważne są także elementy naturalne, takie jak drewno, kamień czy wiklina. Wprowadzają one bardzo przytulną atmosferę.

Wszystkie meble oraz zastosowane dodatki są przede wszystkim proste i funkcjonalne. Podstawą wystroju salonu jest przede wszystkim wygodna kanapa, stolik kawowy oraz pojemna szafka rtv w stylu skandynawskim. Główny punkt sypialni stanowi natomiast łóżko z prostą i minimalistyczną ramą, najczęściej wykonaną z drewna, oraz niewielkie stoliki nocne. Dzięki temu wnętrza skandynawskie odznaczają się harmonią oraz ogromnym spokojem. Wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają i sprawiają, że pomieszczenia są bardzo przytulne i mają ciepły charakter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*