Kiedy należy wykonać testy alergiczne z krwi?

Według specjalistów może nas uczulać nawet kilkadziesiąt tysięcy alergenów. Najczęstsze objawy alergii to m.in. katar, wysypka, łzawienie oczu oraz ból brzucha. Aby potwierdzić, który czynnik wywołuje te symptomy, wykonuje się testy alergiczne z krwi. W jakich sytuacjach należy z nich skorzystać? Na czym dokładnie polegają? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Testy alergiczne z krwi – co warto o nich wiedzieć?

Alergia jest to nieprawidłowa reakcja organizmu w styczności z antygenem, który zazwyczaj jest nieszkodliwym w przypadku osób zdrowych. Układ odpornościowy osoby uczulonej w kontakcie z alergenem wytwarza przeciwciała. Jest to swego rodzaju sposób obrony. Alergenów jest naprawdę wiele, ciężko więc samemu ustalić, jakie substancje nas uczulają i wywołują niepożądane reakcje organizmu. Z pomocą przychodzą więc testy alergiczne – skórne oraz te wykonywane z krwi, które znaleźć można na https://www.argenta.com.pl/Szybkie-testy.

Testy z krwi sprawdzą się w przypadku osób, które przyjmują leki antyhistaminowe, gdyż nie wpływają one na wynik testu. Z tego też powodu nie ma potrzeby odstawiania ich przed badaniem, w przeciwieństwie do testów skórnych. Testy serologiczne, czyli z krwi, są także dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na choroby i zmiany skórne, takie jak pokrzywka, atopowe zapalenie skóry czy wysypki. Alergia u dzieci także jest wskazaniem do tego typu badania, gdyż w przypadku najmłodszych, jak i osób starszych, testy skórne mogą nie być miarodajne.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Kiedy należy wykonać testy alergiczne z krwi?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwa + 12 =