Gdzie stosuje się otuliny styropianowe?

Gdzie stosuje się otuliny styropianowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnego rodzaje instalacje rurowe wymagają zastosowania specjalnych otulin. Spełniają one najróżniejsze funkcje, ale najważniejsza z nich to fakt, że otulina styropianowa jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Dodatkowo jest niezawodna, lekka, można ją stosować także pod ziemią i łatwo dociąć do wymaganej długości. Plusem jest również fakt, że na rynku dostępne są różne średnice wewnętrzne oraz kształty, które można z łatwością dopasować do posiadanych rur.

Na ciepło i na zimno

Otulina wykonana ze styropianu pozwala zarówno chronić rury przed mrozem i zabezpieczyć je przed nim, jak i doskonale sprawdza się w przypadku, w którym należy np. gorącą rurę odizolować od ludzi lub jakiegoś materiału, który łatwo się nagrzewa. Używa się ich w chłodnictwie, ale także w instalacjach kanalizacyjnych oraz tych, które doprowadzają do budynków oraz w ich wnętrzach centralne ogrzewanie.

Dobrej jakości styropianowa izolacja powinna charakteryzować się także niskim stopniem higroskopijności, a tym samym być odporna na wszelkie działania wody. Wszystko to służy temu, żeby raz wykonana instalacja rurowa mogła służyć jak najdłużej bez poważnych uszkodzeń. Trudno wyobrazić sobie materiał, który lepiej by służył właśnie temu celowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*