Toner w drukarce – działanie i rola

Close-up Of Businesswoman Hand Pressing Printer's Button

Większość osób wychodzi z założenia, że toner to umieszczany w drukarce laserowej element umożliwiający drukowanie. Okazuje się jednak, że jest to błędny tok rozumowania – w rzeczywistości jest to znajdujący się w nim proszek, ewentualnie płyn drukujący.

Jak działają tonery?

Podstawową cechą urządzenia jest duże naładowanie elektryczne, dzięki czemu podczas drukowania przywiera ono do światłoczułego wałka, umożliwiając laserowe odwzorowanie przeznaczonych do druku elementów. W drukarce laserowej znajdują się cztery bębny – jeden z nich przeznaczony jest na kolor czarny (bazowy), natomiast pozostałe na odcienie podstawowe.

Ważną funkcję w przypadku drukarek laserowych spełnia także fuser, czyli piecyk, który przyczynia się do wprasowania znajdującego się w tonerze proszku w kartkę, czego efektem jest odpowiedni wydruk.

Ciekawostką może okazać się fakt, że próba posprzątania rozsypanego nieopatrznie tonera za pomocą domowego odkurzacza nie przyniesie pożądanych efektów – w tym przypadku niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Drukarki laserowe lepsze od atramentowych?

Zasadniczą przewagą drukarek laserowych nad atramentowymi jest szybkość druku. Wiadomo jednak, że wcześniej czy później pojawi się konieczność wymiany tonera – najczęstszą przyczyną jest w tym przypadku zużycie proszku, niezbędnego do drukowania.

Zakup oryginalnego produktu wiąże się ze sporym wydatkiem, warto jednak pamiętać, że istnieje alternatywa w postaci tańszych odpowiedników, czego przykładem może być toner zamiennik HP. Warto podkreślić, że jest to markowy produkt, różniący się od oryginału praktycznie tylko ceną – szybkość i jakość wydruków pozostaje niezmienione. Urządzenia tego typu do innych drukarek można znaleźć na https://www.magusz.com.pl/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Toner w drukarce – działanie i rola"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


15 − dziesięć =