Karma dla dorosłych psów

Karma dla dorosłych psów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymaganie żywieniowe psa będą się różnić w zależności od jego płci, wieku, rasy czy aktywności. Jednak podstawowe cechy, którymi powinna wyróżniać się karma wysokiej jakości są niezmienne. Znając je bez trudu znajdziemy odpowiedni pokarm dla naszego pupila. Karma dla dorosłego psa powinna być dobrana z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i upodobań. Podstawą dobrej karmy są łatwo przyswajalne tłuszcze i białka, głównie pochodzenia zwierzęcego.

Musimy pamiętać, ze pies jest zwierzęciem względnie mięsożernym. To znaczy, że mięso nie zapewni mu wszystkich składników odżywczych. Konieczne jest uzupełnienie go o składniki pochodzenia roślinnego. Warto tu wymienić m.in. siemię lniane będące źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także wysokiej jakości błonnik. W przypadku psów dużych lub podatnych np. na dysplazję stawu biodrowego powinniśmy szukać pokarmu, który zapewni odpowiednią podaż wapnia, fosforu i witaminy D3.

Gdzie szukać karmy odpowiedniej dla psów dorosłych?

Działy z karmami w dużych marketach omijajmy szerokim łukiem. Szukajmy renomowanych sklepów zoologicznych. Wśród nich znajdziemy m.in. sklepy oferujące produkty w oparciu o dietę BARF. Przykładowe można znaleźć na https://dogomarket.pl/dieta-barf-warszawa.  Składa się ona z nisko przetworzonych składników, w tym wysokiej jakości mięsa. Bez problemu sprosta potrzebom nawet najbardziej wymagających czworonogów. Zwracajmy uwagę na to co je nasz pupil. Dzięki odpowiedniemu żywieniu pies będzie się cieszył dobrym zdrowiem. W zamian my przez długie lata będziemy cieszyć się jego towarzystwem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*