Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?

W dzisiejszych czasach język angielski jest powszechnie uznawany za niezbędny, jeśli chce się osiągnąć sukces na płaszczyźnie zawodowej czy bezproblemowo podróżować po świecie. Zaleca się rozpoczęcie jego nauki od najmłodszych lat, ponieważ liczne badania wykazały, że przynosi to lepsze i znacznie trwalsze efekty. Niestety dzieci często mają problem ze zmotywowaniem się do przyswajania słówek czy zasad gramatycznych. Aby ułatwić im to zadanie, warto chociażby kupić im pięknie ilustrowaną książkę Peter in peril.

Dopasowanie materiału do wieku malucha to kluczowy warunek powodzenia 

Podstawowym czynnikiem zachęcającym dziecko do nauki angielskiego jest zagwarantowanie mu jak największego kontaktu z tym językiem. Jeśli zatem uwielbia oglądać bajki, wówczas dobrym rozwiązaniem jest włączenie wersji obcojęzycznej. Ciekawym pomysłem jest wspólne śpiewanie piosenek, a także słuchanie specjalnych nagrań i motywowanie dziecka do powtarzania po native speakerze. Najważniejsze, aby chłonęło ono brzmienie języka, bo to w dużej mierze pozwoli mu szybciej opanować właściwą wymowę. 

Drugim kluczowym warunkiem jest wyposażenie malucha w odpowiednie materiały edukacyjne, koniecznie dostosowane do jego wieku i stopnia rozwoju intelektualnego. Jeśli ma zaledwie kilka lat, to książkowa bajka dla dziecka w języku angielskim powinna zawierać proste, kolorowe rysunki – ukazujące zwierzęta, rośliny, ludzi czy budynki. Oczywiście elementy te muszą być podpisane lub okraszone krótkimi wierszykami.

Oprócz tego zadaniem rodzica jest pokazanie jego latorośli, że nauka obcego języka może być frajdą. W trakcie przyswajania wiedzy warto więc robić sobie przerwy na ćwiczenia ruchowe czy zabawę. Atrakcyjnym gadżetem są fiszki, czyli dwustronne karteczki obrazkowe ze słówkami, które nadają się do wielu gier i zabaw. Ostatnim istotnym elementem zachęcania dziecka do nauki jest stałe chwalenie go, nawet jeśli osiągnęło nieznaczne postępy.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × 1 =