Jakie wymagania są potrzebne, aby zostać nurkiem?

Aktywności wodne są niezwykle popularne, gdyż stanowią doskonałą formę wakacyjnego wypoczynku i utrzymania dobrej kondycji fizycznej. Jednocześnie pozwalają utrzymać, a nawet udoskonalić umiejętności pływania czy prawidłowego zachowywania się w wodzie. Taką aktywnością jest chociażby nurkowanie, którego chętnie uczy się coraz więcej ludzi. Niektóre osoby zafascynowane nurkowaniem decydują się nawet na zostanie zawodowymi nurkami. Zostanie nim wymaga wiele wysiłku i pracy, ale jest możliwe, zwłaszcza jeśli ma się w sobie wystarczająco dużo odwagi, a zarazem chęci zgłębiania tajemnic podwodnego świata. Od czego więc zacząć przygodę z nurkowaniem?

Jak zostać nurkiem?

Osoba chcąca podjąć pracę jako nurek, musi uzyskać przynajmniej III stopień w nauce, a to jest możliwe wyłącznie po ukończeniu dedykowanego kursu. Program szkolenia ma jasno określone zasady i powinien trwać odpowiednią liczbę godzin. Należy przy tym pamiętać, że dokument zaświadczający o jego ukończeniu jest przyznawany wyłącznie osobom, które ukończyły 18 rok życia i przeszły pozytywnie wyznaczone badania lekarskie. Warto w dodatku zaznaczyć, że III stopień nurka pozwala jedynie na nurkowania na małych głębokościach, do 20 metrów. Planując bardziej ambitne pływanie pod wodą, należy uzyskać II stopień, uprawniający do nurkowania na głębokości małe oraz średnie, czyli od 20 do 50 metrów, lub I stopień, umożliwiający wykonywanie prac podwodnych typu głębinowego, czyli na głębokości ponad 50 metrów. Oczywiście do uzyskania tych stopni również konieczne jest ukończenie stosownych szkoleń. Jeżeli potrzebne będą takie kursy nurkowania Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie można się na nie zapisać. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie wymagania są potrzebne, aby zostać nurkiem?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × dwa =