Jakie są zasady wynajmowania samochodów?

Wypożyczenie samochodu staje się coraz popularniejsze. Warto sprawdzić jakie są zasady wynajmowania samochodów, żeby później nie mieć niemiłej niespodzianki.

Odpowiedni wiek kierowcy – Większość wypożyczalni aut stosuje ograniczenia jeśli chodzi o wiek oraz staż kierowcy. Minimum to 18 lat i rok posiadania prawa jazdy, jednak często wygląda to tak, że im lepszy samochód, tym kierowca musi być starszy i posiadać więcej doświadczenia.

Przy wypożyczaniu samochodu należy posiadać przy sobie ważne prawo jazdy, dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport) oraz kartę kredytową, bądź debetową, żeby wypożyczalnia mogła na niej zablokować środki.

Samochód zazwyczaj dostajemy z pełnym bakiem i taki musimy też oddać. Jeśli oddamy nie zatankowany do końca, to wypożyczalnia obciąży nas dużą opłatą. Auto musi wrócić do wypożyczalni dokładnie w takim stanie jak wyjechało. I tyczy się to nie tylko paliwa, ale także i stanu samochodu. Nie może być na nim żadnej rysy, ani innego uszkodzenia ponad to co dostaliśmy.
Wszystkie mandaty, które dostaniemy w trakcie użytkowania, a także opłaty parkingowe, autostradowe będą musiały być opłacone przez nas.

Jeśli samochód zostanie uszkodzony nie z naszej winy, to wszystko jest w porządku. Należy jednak pamiętać, żeby na miejsce wypadku wezwać policję i poinformować wypożyczalnię. Dużo gorzej wygląda sytuacja, jeśli wypadek był z naszej winy, bądź z powodów losowych mocno nadwyręży nasz portfel i do pewnej kwoty będziemy musieli pokryć wartość szkody samemu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie są zasady wynajmowania samochodów?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × 5 =