Jakie kwestie mieć na uwadze przy korzystaniu z przesyłek paletowych?

Jakie kwestie mieć na uwadze przy korzystaniu z przesyłek paletowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przesyłki paletowe to powszechnie stosowane rozwiązanie w przypadku wysyłania towaru o większych gabarytach. Umożliwia on bowiem przewóz tych ładunków, które mogą zmieścić się na paletach. Zanim jednak przystąpimy do nadania swojej pierwszej przesyłki, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas korzystania z tego rodzaju przesyłek.

O czym pamiętać przy wysyłaniu przesyłki paletowej?

Na wstępie, warto podkreślić, iż osoba wysyłająca paczkę, musi sama sobie zapewnić paletę. Może być drewniana lub też wykonana z tworzywa sztucznego. Musi być ona w dobrym stanie – nie powinna zatem posiadać wgnieceń, ani innych uszkodzeń. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia całej wysyłki. Aby dowiedzieć się, jaki będzie koszt nadania przesyłki, warto skorzystać z kalkulatora umieszczonego na witrynie https://www.fastpost.pl/strona/wyswietl/4/przesylki-paletowe-transport-paletowy.

Podczas przygotowywania towaru do wysyłki, koniecznie jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Poszczególne elementy muszą do siebie ciasno przylegać, w taki sposób, aby żaden fragment ładunku nie wystawał poza obrys palety. Cały towar musi być mocno owinięty folią stretch, najlepiej wielokrotnie. Na sam koniec wszystko należy dokładnie zapiąć pasami lub specjalnymi taśmami. Musimy pamiętać, że ładunek wraz z paletą powinien stanowić zwartą konstrukcję. W szczególnych wypadkach warto zastosować także dodatkowe zabezpieczenie w postaci styropianu lub folii bąbelkowej. Dotyczy to przesyłki delikatnych towarów, wykonanych np. ze szkła lub porcelany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*