Peruki i tupeciki – koszty

Aktualnie wyróżnić możemy wiele rodzajów peruk oraz tupecików dostępnych na rynku, które dostosowane są zarówno dla potrzeb chorych, jak i zdrowych klientów. Pomijając jednak, pojedyncze i indywidualne preferencje wyróżnić możemy dwa podstawowe gatunki peruk, do których zaliczają się te naturalne i syntetyczne. Tupeciki, natomiast – określane jako męskie nakrycie głowy – są już bardziej klasyczną formą zastosowania i, zazwyczaj, są naturalne.

Peruki naturalne, wykonane są – jak dobrze naprowadza nas już sama nazwa – z naturalnych włosów. Do zalet tego rodzaju zaliczyć można ich realistyczny i naturalny wygląd, bez sztucznych czy zbyt jaskrawych barwników. Idąc dalej, dużym minusem peruk naturalnych jest ich wysoka cena, zwłaszcza za blond peruki, które są mniej dostępne, a zarazem cieszą się wysoką popularnością. Cena za średniej jakości perukę naturalną wynosi od 70 do 100 złotych, a za materiały lepsze kwoty oscylują wokół 400 do nawet tysiąca złotych.

Peruki syntetyczne są kolejnym powszechnym rodzajem takich produktów. Wykonane są ze sztucznych składników, a ich produkcja charakteryzuje się dużo niższymi kosztami od peruk naturalnych. Ich zdecydowanym plusem będzie niska cena. Jednak wraz z nią, pojawia się problem z ograniczoną żywotnością takiego produktu – mimo tego, iż nie trzeba go specjalnie pielęgnować okaże się on zdatny do użytku na 6-8 miesięcy. Peruki syntetyczne dostępne są już od 20 złotych w górę – jednak najczęściej cena oscyluje w granicach 50-70 złotych za sztukę.

Z kolei tupeciki, czyli produkty będące nakryciem głowy skierowanym do mężczyzn, może nie są tak rozbudowanym działem, ale też posiadają swoje kategorie. Jednak, do najpopularniejszych należą tupeciki naturalne, które dzięki użyciu takiego włosia sprawiają bardziej realne wrażenie. Głównym zadaniem tupetów jest zamaskowanie łysiny lub ewentualnych przerzedzeń na czubku głowy – co ważne, dzisiaj możemy też kupić tupety damskie. Lepszej jakości tupeciki kupimy w sklepie z perukami za 400-500 złotych, jednak są i tańsze w granicach 100 zł.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Peruki i tupeciki – koszty"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × jeden =