Jak oznaczane są szczególnie niebezpieczne miejsca na drogach?

Każdego roku na drogach życie tracą tysiące pieszych, rowerzystów oraz kierujący różnymi pojazdami: od samochodów, poprzez motocykle aż do ciężarówek. Mimo usilnych starań, zwiększania świadomości społecznej, licznych kampanii, ich liczba wciąż jest zatrważająca i zbyt duża. Przyczyny wypadków śmiertelnych są oczywiście różnorodne. Wśród najczęstszych wymienia się przede wszystkim brawurę kierowców, niedostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych i nawierzchni czy wreszcie kierowanie pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych.

Poza wieloma akcjami policji, szczególnie nasilonymi w okresie wielkich powrotów z wakacji czy świąt, służby drogowe oraz władze państwa starają się zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym, ustawiając m.in. specjalne oznaczenia w miejscach niebezpiecznych na drogach. Ma to na celu zwrócić uwagę kierowców, zmobilizować ich do czujności i przede wszystkim zachowania ostrożności. Jakie to są elementy? Czy takie znaki drogowe w sprzedaży łatwo można znaleźć?

Pogotowie drogowe

Do takich elementów możemy zaliczyć różnego rodzaju bariery drogowe, które zabezpieczają przed wypadnięciem z toru jazdy. Ustawione są najczęściej po jednej lub obu stronach drogi. Wykonane z trwałych materiałów, które z trudem można zniszczyć. Często na drodze można spotkać tablicę z oznaczeniem czarny punkt, która informuje, że w tym miejscu szczególnie często dochodzi do wypadków, co powinno wymusić na kierowcach zwiększenie czujności na drodze. Używany jest również klasyczny znak ostrzegawczy, przedstawiający przewrócony pojazd samochodowy. Wszystkie te oznaczenia są łatwo dostępne w specjalistycznych sklepach.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak oznaczane są szczególnie niebezpieczne miejsca na drogach?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × 3 =