Jakie niepokojące zachowania powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?

Czasami próbujemy wmówić sobie, że wszystko jest w porządku, podczas gdy wcale nie jest. Lista objawów, które wskazują na narastający problem psychologiczny, wcale nie ogranicza się do smutnego nastroju.

Nie pozwól, aby problem wymknął się spod kontroli

Poważne zaburzenia psychiczne, takie jak chociażby depresja, mogą zaczynać się stopniowo i niepostrzeżenie. Jeśli zmagasz się z niepokojem, zaburzeniami snu lub przedłużającymi się stanami smutku, udaj się do psychologa. Powodem wizyty psychologicznej mogą być trudności emocjonalne wokół odżywiania, takie jak wstręt do jedzenia. Coraz częstsze sięganie po alkohol może prowadzić do wyniszczającego nałogu, jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko.

Inne problemy, którym może zaradzić psycholog, to na przykład lęki związane z relacjami interpersonalnymi. To, co wygląda na nieśmiałość, może być fobią społeczną. Wśród zachowań, z którymi borykają się pacjenci, często znajdują się niekontrolowane wybuchy gniewu. Trudności w radzeniu sobie z nim mają destrukcyjny wpływ na relacje rodzinne.

Szukaj pomocy, gdy jej potrzebujesz. Wsparcie znaleźć można chociażby na stronie https://familymedica.waw.pl/specjalisci/psychologia/ lub w innych placówkach świadczących usługi psychologiczne. Ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach i predyspozycjach.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie niepokojące zachowania powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × trzy =