Jakie niepokojące zachowania powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?

Jakie niepokojące zachowania powinny skłonić nas do wizyty u psychologa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami próbujemy wmówić sobie, że wszystko jest w porządku, podczas gdy wcale nie jest. Lista objawów, które wskazują na narastający problem psychologiczny, wcale nie ogranicza się do smutnego nastroju.

Nie pozwól, aby problem wymknął się spod kontroli

Poważne zaburzenia psychiczne, takie jak chociażby depresja, mogą zaczynać się stopniowo i niepostrzeżenie. Jeśli zmagasz się z niepokojem, zaburzeniami snu lub przedłużającymi się stanami smutku, udaj się do psychologa. Powodem wizyty psychologicznej mogą być trudności emocjonalne wokół odżywiania, takie jak wstręt do jedzenia. Coraz częstsze sięganie po alkohol może prowadzić do wyniszczającego nałogu, jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko.

Inne problemy, którym może zaradzić psycholog, to na przykład lęki związane z relacjami interpersonalnymi. To, co wygląda na nieśmiałość, może być fobią społeczną. Wśród zachowań, z którymi borykają się pacjenci, często znajdują się niekontrolowane wybuchy gniewu. Trudności w radzeniu sobie z nim mają destrukcyjny wpływ na relacje rodzinne.

Szukaj pomocy, gdy jej potrzebujesz. Wsparcie znaleźć można chociażby na stronie https://familymedica.waw.pl/specjalisci/psychologia/ lub w innych placówkach świadczących usługi psychologiczne. Ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach i predyspozycjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*