Jakie napoje wybierać na co dzień?

Człowiek dziennie powinien pić ilość wody zależną od jego wagi, codziennego wysiłku, wzrostu, wieku. Szacuje się, że przeciętnie jest to od 1.5 do 3.5 l dziennie. Co jednak robić, gdy nie mamy ochoty na picie samej wody i część płynów, chcemy przyjąć pod inną postacią? Sprawdźmy co najlepiej wybrać:

  • Zielona herbata – najlepiej nawadnia organizm i gasi pragnienie. Ma mnóstwo funkcji prozdrowotnych – reguluje ciśnienie krwi, obniża ryzyko chorób serca, hamuje rozwój bakterii, poprawia trawienie i działa antynowotworowo. Sprawdź: “zielona herbata Oolong”.
  • Sok z granatu – posiada mnóstwo przeciwutleniaczy, które przeciwdziałają chorobom serca i nowotworom. Poprawia samopoczucie, odmładza i pomaga obniżyć poziom stresu.
  • Kefir – świetnie gasi pragnienie, jest znakomitym źródłem witamin, minerałów i białka. Dzięki odpowiednim proporcjom wapnia i magnezu reguluje ciśnienie krwi i obniża poziom cholesterolu.
  • Sok z cytryny, winogron – Owoce te zawierają mnóstwo witamin, które korzystnie wpływają na skórę, układ nerwowy, leczą przeziębienia i infekcje. Picie soku z winogron może zmniejszyć, a nawet cofnąć utratę pamięci.
  • Sok pomidorowy – pomidory zawierają likopen, czyli naturalny przeciwutleniacz. Zapobiega on wielu chorobom, m.in. chorobom serca i nowotworom. Dodatkowo likopen z soku pomidorowego jest dużo lepiej wchłanialny, niż ten z nieprzerobionych pomidorów.
  • Kawy ziarniste – kawa pomaga spalać tłuszcz, poprawia krążenie krwi, pozytywnie wpływa na wiele wewnętrznych organów, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, a na co dzień dodaje energii i pobudza.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie napoje wybierać na co dzień?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × trzy =