Jaki powinien być dobry basen ogrodowy?

Jaki powinien być dobry basen ogrodowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konstrukcja dostosowane do potrzeb

Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na rozłożenie w sezonie letnim basenu ogrodowego. Duża ilość produktów dostępnych w sprzedaży sprawia, że wybór optymalnego modelu nie jest łatwy. Przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się, kto będzie z niego korzystał. Jeśli głównym użytkownikiem będą małe dzieci w wieku przedszkolnym, w zupełności wystarczy niewielki dmuchany basen.

Dla młodzieży szkolnej, która potrzebuje większej powierzchni do kąpania, idealnym rozwiązaniem będą baseny rozporowe. Modele dostępne np. na https://www.baseny-warszawa.pl/baseny-rozporowe-c-1_10_25.html wykonane są z tworzyw sztucznych. Swą nazwę zawdzięczają temu, że w pionie utrzymuje je napór wody, która je wypełnia.

Konstrukcje takie zazwyczaj mają kształt koła i dostępne są w wielu rozmiarach. Jeżeli z basenu korzystać mają również dorośli, konieczny może być zakup basenu ogrodowego na stelażu. Aluminiowy stelaż to element, który zapewnia sztywność całej konstrukcji. Dzięki niemu w basenie kąpać się może jednocześnie nawet kilka osób.

Niezbędne akcesoria basenowe

Dobry basen ogrodowy powinien charakteryzować się nie tylko wielkością dostosowaną do potrzeb użytkownika, ale również funkcjonalnością. Poprawić ją znacząco mogą różne akcesoria basenowe. Niezwykle przydatna jest m.in. pompa filtrująca, pozwalająca na filtrowanie wody i usuwanie z niej szkodliwych zanieczyszczeń. Żeby woda miała błękitny, a nie zielony kolor, konieczny jest zakup chemii basenowej.

W basenach rozporowych przydatne mogą być maty zabezpieczające dno, a w konstrukcjach stelażowych drabinki ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z niecki. Warto również pamiętać o pokrywach. Dobre baseny ogrodowe powinny być wyposażone w pokrywę z panelami słonecznymi, które będą pochłaniać energię słoneczną i wykorzystywać ją do podgrzewania wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*