Jak zwiększyć funkcjonalność małego salonu?

Niewielki salon to zwykle duże wyzwanie architektoniczne. Stają przed nim głównie właściciele mieszkań w blokach, ale nie tylko. Trudnemu zadaniu aranżacji przestrzeni łatwo można jednak sprostać, dobierając odpowiednie modele mebli. Co wstawić zatem do małego salonu, aby nie tylko dobrze się prezentował, ale również był funkcjonalny?

Po pierwsze: wypoczynek

Główna funkcja każdego salonu to zapewnienie komfortowego wypoczynku rodzinie oraz gościom. Mając do dyspozycji nieduże pomieszczenie, nie zawsze możemy sobie jednak pozwolić na zakup kompletu wypoczynkowego, składającego się z kanapy oraz foteli. Zamiast tego do salonu wstawmy narożnik z pufą. Tę ostatnią w razie potrzeby jest dużo łatwiej przestawić niż ciężki fotel. Narożnik, ustawiony w rogu pomieszczenia, pozwoli nam zaoszczędzić miejsce na pozostałe meble.

Pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni

Salon to jednak nie tylko wypoczynek. Bardzo często połączony jest on z jadalnią. To w nim przechowujemy również książki czy sprzęt elektroniczny. Wybierając meble do salonu, zwróćmy zatem uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą spełniać. Stolik kawowy wyposażony w schowki pomieści obrusy czy elementy zastawy. Rozsuwany stół jadalny pozwoli nam z kolei na ugoszczenie większej ilości osób podczas rodzinnych uroczystości.

Jeżeli w przyszłości planujemy nocować bliskich, dobrą opcją dla nas będą sofy lub małe narożniki z funkcją spania. Dzięki nim salon stanie się też pokojem gościnnym. Jeżeli w tej części mieszkania chcemy również pracować czy przeglądać Internet, pomyślmy o meblościance z wbudowanym stanowiskiem komputerowym.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak zwiększyć funkcjonalność małego salonu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × 1 =