Praktyczne oświetlenie do dużych wnętrz

Wysokie i przestronne wnętrza to ogromne wyzwanie w zakresie doboru odpowiedniego oświetlenia. Musi być ono bowiem nie tylko w pełni funkcjonalne, ale również dopasowane do pozostałych elementów aranżacji. Należy ponadto pamiętać o tym, aby nie przesadzić z liczbą źródeł światła, bo rezultat końcowy może się okazać niesatysfakcjonujący. W dużym salonie doskonale sprawdzi się np. klasyczny żyrandol zaprojektowany w stylu retro. Ciekawe modele można zobaczyć na stronie https://novalamp.pl/lampy-wiszace/zyrandole-klasyczne.

Spore znaczenie ma rodzaj wnętrza

W rozległych pokojach dziennych przeznaczonych do wypoczynku i przyjmowania gości należy zamontować przede wszystkim stylową lampę w centralnym punkcie sufitu. Miarowo rozjaśni ona całą przestrzeń i w znacznym stopniu wzbogaci wystrój pomieszczenia. Warto postawić na model typu pająk ze szklanymi kloszami, ewentualnie na wspomniany już żyrandol. W tym przypadku pożądane są żarówki LED-owe emitujące jasne światło o biało-niebieskiej barwie.  Dodatkowo zaleca się zainstalowanie kilku opraw punktowych (np. przy fotelu, w pobliżu telewizora lub obok kominka), a także ustawienie w najważniejszych miejscach co najmniej dwóch lamp podłogowych. 

Z kolei w toalecie o sporej powierzchni dobrze sprawdzi się plafon łazienkowy led o okrągłym, kwadratowym albo podłużnym kształcie, natomiast w sypialni kinkiet ścienny na wysięgniku, umieszczony w paru newralgicznych punktach – zwłaszcza obok łóżka i garderoby. W obu tych wnętrzach wymagane jest oczywiście zamontowanie głównej lampy sufitowej. Jeśli zaś chodzi o kuchnię, to najlepszym wyborem okażą się z pewnością nowoczesne listwy i oprawy led.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Praktyczne oświetlenie do dużych wnętrz"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × 1 =