Aranżacja salonu – podstawowe elementy, które się na nią składają

Aranżacja salonu – podstawowe elementy, które się na nią składają
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja salonu to jedna z najważniejszych części domu. To tam spędzasz większość czasu i może mieć ogromny wpływ na to, jak czujesz się w swoim domu.

Oto podstawowe elementy, które składają się na aranżację pokoju dziennego:

Sofa

Sofa jest centralnym punktem każdej aranżacji pokoju dziennego. Ja może umieszczać gdziekolwiek w pokoju, ale idealna pozycja jest przeciw jednemu ścianie, z tyłem skierowanym w kierunku reszty pokoju. Sofy przychodzą w wielu kształtach, rozmiarach i stylach, od małych sof do dużych sectionals.

Stolik kawowy

Stolik kawowy powinien znajdować się bezpośrednio przed sofą lub kanapą. Wysokość stolika powinna być o dwie stopy wyższa niż siedzisko sofy (lub niższa, jeśli siedzą na nim wysokie osoby). Powinien być również oddalony o nie więcej niż trzy stopy od innych mebli w pokoju (np. regałów z książkami).

Krzesła 

Krzesła są idealne dla dodatkowych miejsc siedzących, gdy nie ma wystarczająco dużo sof wokół, aby pomieścić wszystkich. Mogą być również używane jako dodatkowe elementy akcentujące wokół pokoju, a nie tylko do siedzenia (np. umieszczając je w pobliżu okien lub regałów z książkami). Krzesła są dostępne w wielu wzorach i rozmiarach, więc będziesz miał z czego wybierać.

Dywany 

Dywany dodają koloru i tekstury do każdego pomieszczenia, ale ich podstawową funkcją jest pochłanianie dźwięku, a także sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulniejsze.

Lampy

Lampy mogą być używane jako elementy dekoracyjne w każdym pokoju, ale są szczególnie przydatne w salonie, ponieważ mogą zapewnić delikatne światło podczas czytania lub oglądania telewizji w nocy. Z tego względu warto pomyśleć właśnie, aby nabyć lampy podłogowe do salonu, które będą uniwersalnym rozwiązaniem, niemal w każdej aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*