Hodowla owiec i kóz – o czym należy pamiętać?

Rolnicy coraz częściej decydują się na hodowlę mniej popularnych zwierząt niż świnie i krowy. W zagrodach pojawiają się indyki, perliczki, strusie, a nawet alpaki. Jednak zwierzętami, których hodowla jest coraz bardziej popularna i opłacalna są owce i kozy.

Jak hodowca powinien zadbać o kozy i owce?

Hodowla kóz i owiec staje się coraz bardziej popularna. Chów tych zwierząt opłacalny jest ze względu na ich mleko, mięso, skórę i wełnę. Kozie mleko czy owcze sery cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednak aby zwierzęta prawidłowo się rozwijały i ich hodowla przynosiła odpowiednie zyski, należy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie gatunki zwierząt. W zależności od tego, czy produkcja będzie nastawiona na mleko, czy mięso. Następnie należy zadbać o właściwe odżywianie zwierząt, do którego oprócz dedykowanych pasz niezbędne są odpowiednie maszyny i urządzenia. Można je kupić między innymi na stronie internetowej https://rolnet.pl/Srutowniki-Rozdrabniacze-Sieczkarnie-c684. Są to różnego rodzaju śrutowniki i rozdrabniacze, karmniki, poidła, dozowniki i paszociągi. Nie wolno także zapominać o odpowiednich zagrodach i pastwiskach dla zwierząt oraz o właściwej opiece weterynaryjnej.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Hodowla owiec i kóz – o czym należy pamiętać?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


15 − dwanaście =