Co należy wiedzieć o taśmach teflonowych do gwintów?

Co należy wiedzieć o taśmach teflonowych do gwintów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczelność gwintów jest niezbędna do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju instalacji domowych, w tym wodnych, gazowych, elektrycznych. Jeszcze do niedawna stosowane były w tym celu pakuły, dziś coraz częściej stosuje się taśmy teflonowe. Poznaj bliżej to drugie rozwiązanie i dowiedz się, dlaczego jest znacznie lepsze.

Pakuły a taśmy teflonowe

Pakuły to tradycyjny materiał uszczelniający, mający postać małych włókienek, służących do uszczelniania żłobień w instalacjach. Niestety, materiał ten, choć przez wiele lat był najlepszym na rynku, nie jest idealny. Drobne włókienka strzępią się i mogą “wychodzić” z instalacji, a dobre uszczelnienie nimi gwint jest procesem niezwykle wymagającym.

Taśmy teflonowe odznaczają się wieloma zaletami, którymi nie mogą pochwalić się pakuły. Są elastyczne i mocne, a dzięki temu łatwo owijają się wokół końcówek, nie odklejają, nie szczerbią i nie przerywają. W ten sposób stanowią znacznie dokładniejszą izolację, która dodatkowo jest prosta i szybka w użyciu.

Odporność na warunki atmosferyczne

Warto także pamiętać, że taśmy teflonowe nie reagują z wodą i nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem temperatur. Są w zupełności odporne na wilgoć, wysokie ciśnienie czy inne zagrożenia środowiskowe. Taśmy teflonowe do gwintów dopasowane do różnych ich wielkości będą więc idealne do tego, by przed niszczącymi warunkami zabezpieczyć też metalowe elementy.

Dzięki swojej konstrukcji oraz atestom międzynarodowych laboratoriów gwarantują najwyższą szczelność i są produktem, który przetrwał nienaruszony długi czas w każdych warunkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*