Jak zapewnić sobie komfort termiczny podczas uprawiania sportów wodnych?

Sporty wodne to wymagający rodzaj aktywności fizycznej. Środowisko, w którym porusza się surfer czy pływak nie jest sprzyjające. Człowiek, jako istota co do zasady niedostosowana do długotrwałego przebywania w wodzie narażony jest nie tylko na utonięcie, ale też na szybkie wychłodzenie organizmu. Dodatkowo, w naszej strefie klimatycznej wody przez większą część roku są zimne, zresztą niebezpieczeństwo nadmiernego spadku temperatury ciała istnieje także w okresie letnim. Rodzi to potrzebę zaopatrzenia się w specjalny ubiór. Wśród parających się sportami wodnymi podstawą jest kostium z neoprenu. 

Pianka, czyli skuteczna ochrona

Uczucie chłodu pojawia się prawie natychmiast po zetknięciu się skóry z wodą, zwłaszcza jeśli wystawiona jest ona na wiatr. Aby wyeliminować to odpowiadające za większość wychłodzeń w porze letniej zjawisko należy odizolować organizm od wody. Izolacja ta jest też niezbędna, kiedy treningi odbywają się w wodzie o bardzo niskiej temperaturze. W obu tych przypadkach rozwiązaniem jest zastosowanie pianki neoprenowej, która dzięki swojej specyfice pozwala na pełną izolację od zimnego otoczenia oraz na zatrzymanie ciepła emitowanego przez organizm. Strój ten dodatkowo jest elastyczny, co pozwala utrzymać pełen zakres ruchu, tak istotny w przypadku każdej aktywności fizycznej. Powyższe właściwości spowodowały, że stroje neoprenowe są niezwykle popularne na rynku, a z ich ofertą można zapoznać się choćby na stronie https://makanisurfshop.com/pianki-neoprenowe. Występują one w wielu wariantach – ich dobór nie powinien zatem sprawić problemu. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak zapewnić sobie komfort termiczny podczas uprawiania sportów wodnych?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 − trzy =