Jak wygląda praca w drukarni książek?

Jak wygląda praca w drukarni książek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk książek to proces tworzenia kopii książki. Drukowanie jest bardzo starą branżą, w której książki były ręcznie kopiowane przez skrybów, aż do momentu pojawienia się pras drukarskich, które mogły drukować wiele książek jednocześnie. Książki były często drukowane przy użyciu ruchomej czcionki, a wielokrotne kopie mogły być produkowane przy użyciu wielu kawałków czcionki na każdej stronie.

Czym jest drukowanie książek?

Określenie „druk książek” jest trochę nietrafione. W rzeczywistości jest to bardziej jak wydawanie książek. Drukowanie książek to proces przyjmowania rękopisu i przekształcania go w rzeczywistą książkę. Można to zrobić na wiele sposobów, ale dla większości małych wydawców i self-publisherów oznacza to użycie technologii cyfrowego druku książek, aby książka wyglądała jak najbardziej profesjonalnie.

Cyfrowy druk książek

Cyfrowy druk książek jest alternatywą dla tradycyjnego druku offsetowego, w którym zamiast płyt i negatywów filmowych stosuje się pliki cyfrowe. W przeciwieństwie do letterpress lub litho, gdzie płyty są wykonane z metalu typowego lub płyt kamiennych, farba jest nakładana bezpośrednio na papier za pomocą technologii atramentowej przez drukarkę cyfrową. Technologia ta jest wykorzystywana również do wielu innych zastosowań, w tym do drukowania wysokiej jakości zdjęć, ale jest szczególnie przydatna w przypadku drukowania książek. Usługę takiego druku znajdziesz na stronie https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*