Co zrobić, gdy nasza klimatyzacja w aucie nie działa?

Naprawę niesprawnej klimatyzacji należy rozpocząć od diagnozy problemu. Najlepiej, jeśli przeprowadzi ją specjalista zajmujący się konserwacją tego typu mechanizmów. Częstym problemem jest niewystarczająca ilość środka chłodniczego, który należy uzupełnić tzw. kombajnem. Jego zaletą jest również to, że sprawdza on szczelność układu. W przypadku przecieku urządzenie nie uzupełni brakującego czynnika, a mechanik ma pewność, że należy naprawić awarię.

Specjaliści są zgodni, że klimatyzacja to jeden z układów, który nie powinien być naprawiany za pomocą używanych elementów. Części „klimy” w przypadku gdy są używane sporadycznie, bardzo szybko korodują. W związku z tym szansa na to, że odbudujemy klimatyzację, używając do tego celu starych elementów jest mała, dlatego wart poszukiwać sprawdzonych ofert, takich jak np.: https://shop.acauto.pl/pol_m_Kategoria_Sprzeglo-kompletne-776.html, które zagwarantują nam, że potrzebny komponent będzie wysokiej jakości.

Profilaktyka najlepsza

Aby uniknąć przykrych konsekwencji zepsutej klimatyzacji można jednak stosować się do kilku prostych zasad, które pozwolą skutecznie ograniczyć ryzyko jej uszkodzenia. W tym celu, szczególnie zimą, należy uruchamiać ją co najmniej co drugi tydzień, by zapewnić cyrkulację substancji krążących w układzie. Temperatura pomiędzy wnętrzem pojazdu a światem zewnętrznym nie powinna być skrajnie różna. Ważna jest także szybka reakcja. Jeśli spod maski dochodzą niepokojące dźwięki po uruchomieniu pojazdu, należy niezwłocznie udać się do najbliższego warsztatu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co zrobić, gdy nasza klimatyzacja w aucie nie działa?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


czternaście + cztery =