Jak uzyskać finansowanie na zakup wózka widłowego?

Jak uzyskać finansowanie na zakup wózka widłowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno wózka widłowego jest inwestycją na lata dla właścicieli firm. Różne możliwości finansowania, umożliwiają dostosowanie inwestycji do potrzeb oraz kondycji w jakiej znajduje się firma. Co jest bardziej korzystne: kupno za gotówkę, wzięcie wózka w leasing, zdecydowanie się na kredyt? Zanim podejmiesz decyzję, warto przygotować się do tego.

Kupno wózka widłowego za gotówkę

Kiedy myślisz o zakupie nowego sprzętu do firmy pierwszym sposobem finansowania, który przychodzi Tobie na myśl jest zapłacenie za niego gotówką. Nie musisz szukać żadnych ofert ani pamiętać o podpisaniu jakichkolwiek dokumentów. Nie ponosisz dodatkowych opłat jak w przypadku leasingu. Możesz zrobić z wózkiem widłowym, to na co masz ochotę. Jednak nie każdy właściciel firmy może pozwolić sobie na taki jednorazowy wydatek.

Leasing

Kolejnym popularnym sposobem jest wzięcie wózka widłowego w leasing. Kredyt jest wygodniejszy i o wiele łatwiej dostaniesz go niż kredyt. Procedura jest uproszczona. Nie ma aż takich wymagań jak przy kredycie. Leasing nie obniża zdolności kredytowej, a firma leasingowa dba o serwisowanie sprzętu. Dodatkowo firma http://jung-serwis.com/ pomaga w odliczaniu VAT-u i korzystaniu z tarczy antykryzysowej. Okres finansowania wynosi do 60 miesięcy, natomiast minimalna opłata wstępna 9% od wartości inwestycji.

Kredyt

Jednym z najczęściej wybieranych opcji po leasingu jest kredyt. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie „poduszki finansowej”, to ważne kiedy pojawiają się niespodziewane wydatki. Jednak wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku finansowania za gotówkę czy wzięcie wózka widłowego w leasing.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*