Na wyposażeniu ciężarówki – narzędzia i części zamienne

Kierowcy ciężarówek pokonują setki kilometrów dziennie, by w końcu dotrzeć do oddalonych o tysiące kilometrów destynacje. W czasie jazdy nie ma czasu na długie postoje, jednak zdarzają się zatrzymania z powodu awarii. Każdy kierowca chciałby uniknąć usterek swojej ciężarówki, dlatego warto mieć przy sobie pewne narzędzia i części zamienne. Przyda się skrzynka narzędziowa z szufladami, w której można pomieścić klucze, nasadki czy śruby.

Jakie narzędzia i części zamienne zabrać w trasę?

Usterki ciężarówek nie są częste, jednak podczas pokonywania tysięcy kilometrów każdego miesiąca mogą się zdarzyć. W nowoczesnych ciężarówkach wiele awarii wymaga zjazdu do serwisu, dlatego też naprawy na własną rękę nie są polecane. Dotyczy to w szczególności pojazdów będących na gwarancji producenta. Takie pojazdy posiadają markowe chlapacze do naczepy, które można wyposażyć w logo firmy lub po prostu pozostawić symbol producenta pojazdu.

Kierowcy ciężarówek w trasy biorą ze sobą narzędzia – zestawy kluczy do samochodów ciężarowych, nasadki i śruby, które można samodzielnie wymieniać. Obowiązkowym wyposażeniem jest specjalny podnośnik, dzięki któremu uda się wymienić koło. Pamiętać należy również o częściach zamiennych, które można wymienić samodzielnie. Są to z reguły żarówki, wycieraczki, które można wymienić podczas postoju. Ciężarówka powinna być koniecznie wyposażona również w koło zapasowe, ponieważ usterki opon bardzo często zdarzają się w trasach. Dzięki wymienionej oponie uda się spokojnie dojechać do najbliższego serwisu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Na wyposażeniu ciężarówki – narzędzia i części zamienne"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × 2 =