Jak wybrać dobre usługi księgowe?

Wielu początkujących przedsiębiorców, którzy decydują się na otwarcie działalności gospodarczej szuka biura rachunkowego. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy firm oferujących usługi księgowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru usług obsługi księgowej firm?

Jednym z ważniejszych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru biura rachunkowe jest to, czy dane biuro posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź czy dokument jest aktualny i faktycznie wystawiony z ręki Ministra Finansów.

Kolejnym istotnym elementem podczas wyboru firmy trudniącej się usługami księgowymi jest konieczność sprawdzenia, czy dana firma posiada ważną polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – w skrócie OC. Polisa taka zabezpiecza biuro rachunkowe przed popełnieniem ewentualnych błędów. Jest również zaświadczeniem o tym, że dane biuro traktuje swoją pracę i klientów poważnie.

Przy okazji nie zaszkodzi sprawdzić czy biuro trudniące się usługami księgowymi objęło ubezpieczeniem czynności niepodlegające obowiązkowemu ubezpieczeniu, np. rozliczenia z ZUS czy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów.

Wybierając biuro rachunkowe warto sprawdzić czy podchodzi ono indywidualnie do swoich klientów. Najlepiej, jeżeli biuro zapewni Ci jednego księgowego, który będzie zajmował się Twoją firmą indywidualnie.

Wszelką odpowiedzialnością za błędy w księgowości urząd skarbowy obarcza w pierwszej kolejności Ciebie jako podatnika, a dopiero później możesz ubiegać się o ewentualne odszkodowanie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak wybrać dobre usługi księgowe?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × jeden =