Jak prawidłowo dbać o małego kotka?

Jak prawidłowo dbać o małego kotka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe kotki są słodkie, rozkoszne i naprawdę rozbrykane. Przygarnięcie do domu kociaka wniesie do środka wiele miłości i pozytywnych emocji. Nie można tylko zapomnieć, że ta mała istotka wymaga odpowiedniego traktowania. O czym warto pamiętać posiadając futrzanego maluszka w swoim domu?

Karma – dostosowana do wieku kota

Czego mogą potrzebować małe kotki, poza dużą ilością głaskania i przytulania? Oczywiście jedzenia. Kocia karma powinna być dostosowana do wieku zwierzęcia – maluchy mają delikatniejszy układ pokarmowy, a odpowiednie składniki odżywcze mają umożliwić im szybki oraz zdrowy wzrost. Co z piciem? Małym kotom można podawać mleko, ale jeśli odmawiają jego spożywania, nie należy się tym przejmować – wbrew pogłoskom, wiele kotów za nim nie przepada, a co więcej, mogą nawet dostawać od niego biegunki. Karmienie kota powinno odbywać się zgodnie ze schematem podanym na opakowaniu karmy lub według zaleceń lekarza weterynarii.

Legowisko – prywatna, kocia przestrzeń

Każde zwierzę potrzebuje swojej własnej przestrzeni i dlatego najlepiej już od małego przyzwyczajać kociaka do spania na legowisku. Powinno być ono miękkie i przytulne. Dobrym pomysłem będzie też połączenie legowiska z placem zabaw i drapakiem. Taki multifunkcyjny mebel na pewno przypadnie do gustu rozbrykanemu malcowi, a także ochroni meble przed zniszczeniem. Wszystkie tego typu akcesoria najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach dla kotów, jak np. https://pociechowo.pl Można mieć wtedy pewność ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*