Jak postawić swoją pierwszą stronę www?

Zarabianie w Internecie staje się w dzisiejszych czasach ogromnie popularne. Wystarczy założyć ciekawego bloga i umieścić na nim reklamy. Najpierw musimy jednak wykupić jakiś hosting i na nim umieścić naszą stronę. Liczba ofert, jaką znajdziemy w sieci jest tak ogromna, że dla laika dokonanie wyboru może być trudne.

Podstawowe parametry

Aby utworzyć swojego pierwszego bloga, najlepiej będzie, jak skorzystamy z gotowego systemu skryptowego. Dzięki takiej aplikacji pisanie kolejnych artykułów i postów będzie dziecinnie łatwe. Do instalacji takiego oprogramowania będzie nam potrzebna obsługa języka skryptowego PHP, a także dostęp do bazy danych MySQL. Przyda się nam także ciekawa domena, tak by była łatwa do zapamiętania dla przeciętnej osoby, dzięki temu na pewno więcej osób odwiedzi nasz blog. Takie warunki da nam praktycznie każdy serwis hostingowy, na przykład https://rapiddc.pl/. Po wykupieniu miejsca na stronę i instalacji skryptu blogowego możemy już zacząć zapełniać go treścią.

Dla zaawansowanych

Czasami jednak chcemy mieć stronę bardziej rozbudowaną lub też większą kontrolę nad tym, co dzieje się na serwerze. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem wydaje się wykupienie serwera VPS Linux, co pozwoli nam na bezpośrednio dostęp do systemu plików, uruchamiania programów, korzystania z harmonogramu zadań (tzw. CRON-a). Taki system pozwoli nam między innymi na publikowanie treści z opóźnieniem czasowym, tworzenie regularnych kopii zapasowych plików oraz baz danych, oraz lepszą ochronę.

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak postawić swoją pierwszą stronę www?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


3 × cztery =