Jak najlepiej przygotować psa do podróży?

Jak najlepiej przygotować psa do podróży?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pewnie każdy właściciel zwierzaka miał taką sytuację, że musiał gdzieś nagle wyjechać i nie mógł zostawić psa w domu. Hotel odpadał- oferta najbliższego mogła być za droga, zwyczajnie nie było miejsca, a petsitter był niedostępny. Musiał więc wziąć go ze sobą.

Jeżeli psiak jedzie pierwszy raz w życiu w dalszą podróż, to najlepiej nie dawać mu nic do picia ani jedzenia- może się okazać, że podczas podróży psiak nie będzie mógł się nigdzie załatwić. Należy tak postąpić zwłaszcza przypadku, gdy transportujemy go pociągiem czy autobusem (opłacalnym jest wtedy zabranie jego kocyka czy zabawki- zwierzak będzie czuł się znacznie pewniej).

Co należy wziąć w ramach podróży z psem

Jeśli jest zimno (lub panuje zima), to warto ubrać pupila (w szczególności gdy jest przedstawicielem jakiejś delikatniejszej rasy, np. yorkshire terrier) w buciki lub specjalny sweter dla psa. Buciki zapobiec mogą cierpieniu psa wywołanym przez kontakt z zimną czy osoloną powierzchnią, która negatywnie wpływa na ich stan. Latem też możemy zabrać buty- odpowiedni model zaradzi bolesnym odparzeniom, jeśli będziemy musieli wyprowadzić psiaka w upalny dzień.

Kolejnymi akcesoriami, jakie możemy zabrać w podróż, są schody dla psa. Przydatne są, szczególnie gdy mamy do czynienia z osobnikiem słabym i chorym, ale także dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić później pieniądze u weterynarza, jeżeli mamy do czynienia z małym kanapowcem. Jest wiele modeli schodów dostępnych na stronach internetowych, ale dosyć szeroki wybór można znaleźć w sklepie internetowym pod podanym linkiem https://littleheroes.pl/82-do-domu-schodki-dla-psow.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*