Na jakie szambo się zdecydować, aby było ekologiczne i bezpieczne dla naszego zdrowia?

Na działkach, które nie są podłączone do miejskiej kanalizacji konieczna jest budowa szamba. Są to zbiorniki bezodpływowe, które wykonane mogą być na kilka sposobów. Warto poznać te najpopularniejsze i dowiedzieć się czym się charakteryzują.

Jakie szambo wybrać?

Najpopularniejszym materiałem, z którego robi się szamba jest beton. Wykonane z niego zbiorniki mogą być wykonywane na miejscu lub też składane z półfabrykatów. Beton wyróżnia się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i bez problemu jest w stanie wytrzymać spore obciążenia. Są one bardzo szczelne, a dodatkowo także odporne na szkodliwe substancje zawarte w ściekach. Takie zbiorniki mogą mieć różną pojemność, która musi być dopasowana do ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Bardzo popularne są także plastikowe zbiorniki na szambo. Są one wykonywane z najwyższej jakości tworzyw, dzięki czemu są szczelne i wytrzymałe. Takie zbiorniki są chętnie wybierane również ze względu na niską wagę, dzięki czemu można je w łatwy sposób przetransportować. Trzeba pamiętać jednak o tym, że szambo wykonane z tworzywa sztucznego trzeba odpowiedni zakotwić do ziemi, aby zminimalizować ryzyko podmycia go przez wody gruntowe.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Na jakie szambo się zdecydować, aby było ekologiczne i bezpieczne dla naszego zdrowia?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


czternaście − 7 =