Jak dbać o rozwój dziecka?

Jak dbać o rozwój dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic dba o rozwój swojego dziecka, najlepiej jak potrafi. Temat jest jednak dość obszerny i może być różnie definiowany. Dla jednych szkoła jest wystarczającym dla ucznia miejscem, gdzie czerpie wszystkie bodźce potrzebne mu do emocjonalnego, poznawczego czy społecznego wzrostu, dla innych to stanowczo za mało. Komu zatem przyznać rację i jak prawidłowo zadbać o rozwój własnego dziecka?

Psychologowie przekonują, że różnorodne środowisko wpływa pozytywnie na funkcjonowanie malucha w różnych sferach: motoryki, zachowania czy odczuwania. Badania inteligencji pokazują również, że wpływ na nią ma nie tylko DNA, ale również to, czego się uczymy i doświadczamy. Płynie z tego jeden wniosek: warto dostarczać dziecku, na różnych jego etapach życia, zróżnicowanych wrażeń. Tego typu efekt można osiągnąć na zajęciach pozalekcyjnych dla młodzieży, które mogą dotyczyć zarówno przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych czy artystycznych. Nie można również zapominać o roli, jaką pełni w rozwoju dzieci, sport.

Przede wszystkim dzieci

Zajęcia artystyczne pobudzają wyobraźnię i kreatywność, plastyczne rozwijają zdolności manualne i przestrzenne, językowe wzmacniają pamięć, a lekcje emisji głosu dla dzieci– usprawniają funkcjonowanie narządu głosu, uczą poprawnego oddychania, poprawiają działanie układu krążenia. Wszystkie tego typu zajęcia wnoszą w życie dzieci nową jakość i umiejętności, które mogą wykorzystać również w codziennym życiu. To bezcenny kapitał, z którym wkroczą w dorosłe życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*