Groźne kontuzje…

Uprawianie sportu, zwłaszcza na profesjonalnym poziomie, nie jest wcale zdrowe. Sportowcy są wciąż narażeni na różnego rodzaju kontuzje. Spośród nich szczególnie niebezpieczne są te związane z nadmiernym obciążeniem układu sercowo-naczyniowego oraz urazami czaszkowo-mózgowymi. Jakie mogą być skutki ignorowania drobniejszych kontuzji? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części artykułu.

Zdrowie sportowca a regularne badania lekarskie

Układ sercowo-naczyniowy sportowca jest poddawany ciągłym, niejednokrotnie skrajnym obciążeniem. W większości przypadków ich skutki są przez długi okres niewidoczne. Stąd też tak ważne są regularne badania kardiologiczne, które pozwalają na wczesne wykrycie i leczenie chorób, takich jak nadciśnienie, hiperlipidemia, czy też kardiomiopatia przerostowa. Oczywiście znalezienie dobrego specjalisty zajmującego się sportowcami nie jest łatwe. W przypadku zawodników pochodzących z Mazowsza dobrym pomysłem jest poszukiwanie ośrodków, które reklamują się pod hasłem kardiolog Warszawa.

Osobnym tematem są urazy czaszkowo-mózgowe. Ich skutki również mogą być przez dłuższy czas niezauważone przez samego zawodnika czy osoby z jego otoczenia. Zważywszy na ten fakt, każdy groźniej wyglądający upadek, podczas którego mogło dojść do uderzenia w czaszkę, powinien być skonsultowany z lekarzem neurologiem. W ramach prywatnej opieki zdrowotnej konsultację taką oferuje wiele ośrodków.

Z ofertą jednego z nich można zapoznać się na przykład na stronie internetowej https://www.cmmedicum.com/neurolog-2/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Groźne kontuzje…"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


11 + 8 =