Jakie są niektóre z korzyści, które wynikają z używania mat ogrodowych?

Jakie są niektóre z korzyści, które wynikają z używania mat ogrodowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mata ogrodowa to płaski, elastyczny arkusz materiału, który umieszcza się na ziemi, aby chronić ją przed erozją lub innymi uszkodzeniami. Maty ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach i są wykonane z kilku różnych materiałów. Maty ogrodowe mogą być stosowane w rabatach kwiatowych, ogrodach warzywnych, trawnikach, balkonach i wszędzie tam, gdzie chcesz chronić ziemię przed erozją.

Korzyści

Maty ogrodowe mogą pomóc w zmniejszeniu utraty gleby poprzez powstrzymanie wody deszczowej od zmywania cennej wierzchniej warstwy gleby. Pomagają one również zapobiegać wzrostowi chwastów pomiędzy roślinami poprzez uniemożliwienie dostępu światła do ich korzeni. Dzięki temu ogród wygląda schludnie przez cały sezon. Na balkonach chronią za to przed wiatrem i zapewniają prywatność zasłaniając widok ludziom z zewnątrz.

Rodzaje

Niektóre maty ogrodowe są wykonane z tworzywa sztucznego, podczas gdy inne z gumy lub tworzywa sztucznego PCV. Te rodzaje materiałów są zwykle tańsze niż gumowe maty ogrodowe, ale mogą nie trwać tak długo, zanim zaczną pękać lub rozpadać się w czasie. Gumowe maty ogrodowe są droższe, ale będą trwać znacznie dłużej niż plastikowe będą, ponieważ nie ulegają degradacji tak łatwo, gdy są narażone na działanie promieni słonecznych lub innych czynników środowiskowych, takich jak wiatr i burze. Maty wiklinowe są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bambus czy trzcina. Tego typu maty są zazwyczaj droższe od plastikowych, ale są też znacznie wytrzymalsze i będą trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Takie maty znajdziesz, chociażby na stronie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-c-3.html.

Rozmiary

Maty ogrodowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował do Twoich potrzeb. Możesz kupić małe dla pojedynczych roślin lub duże dla zasłonięcia dużej strefy takiej jak przykładowo balkon lub altana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*