Gdzie wykorzystuje się agregaty bębnowe?

Galwanizacja to niezwykle przydatna technika. Ma duże znaczenie w branży jubilerskiej i zdobniczej, motoryzacyjnej oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są różnego rodzaju materiały metalowe. Polega na pokryciu powierzchni metalowego przedmiotu cienką powłoką z innego metalu. Dokonuje się tego z powodów praktycznych lub estetycznych. Metale różnie reagują na warunki zewnętrzne – pokrycie powierzchni przedmiotu nierdzewną warstwą eliminuje konieczność sięgania po dodatkowe emulsje. Z kolei złocenie biżuterii pozwala uzyskać efekt ekskluzywności stosunkowo niewielkim kosztem. 

Sprzęt do obróbki drobnicy

Galwanizacja to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznego sprzętu. Przedmiot zanurza się w roztworze wypełnionym cząsteczkami innego metalu. W wyniku zastosowania odpowiedniej dozy napięcia elektrycznego cząsteczki te osiadają na powierzchni tworząc trwałą powłokę. Proces może być zastosowany w przypadku zarówno dużych, jak i małych obiektów. Te ostatnie są galwanizowane przy pomocy układów automatycznych, w których dużą rolę pełnią agregaty bębnowe. Służą one do obróbki najdrobniejszych części. Wypełniony roztworem cylinder urządzenia obraca się, co powoduje dokładne pokrycie takich przedmiotów, jak pierścionki czy śruby.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Gdzie wykorzystuje się agregaty bębnowe?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


czternaście − 12 =