Ekogroszek – czym jest i dlaczego warto go używać do ogrzewania domu

Ekogroszek – czym jest i dlaczego warto go używać do ogrzewania domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najczęściej wybieranych paliw do ogrzewania budynków zimą jest ekogroszek. Jest to paliwo stałe, produkowane głównie z wysokokalorycznego węgla kamiennego lub brunatnego, zawierającego niewielkie ilości siarki oraz wody. Ekogroszek charakteryzuje się też niewielką zdolnością do spiekania, przez co jest bardzo wydajny i ekonomiczny. Nowoczesne piece na ekogroszek sprawdzają się wszędzie tam, gdzie właściciel nieruchomości poszukuje stosunkowo taniego sposobu ogrzewania, przy zapewnieniu sobie maksimum komfortu i wygody. Staje się to możliwe dzięki wykorzystaniu dedykowanych pieców na ekogroszek, które w przeciwieństwie do tradycyjnych pieców utrzymują stałą temperaturę oraz nie wymagają tak częstego dosypywania węgla.

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem

Główną zaletą ekogroszku jest rzeczywista możliwość uzyskania bardzo dużej wartości opałowej przy niewielkich kosztach wytwarzania energii cieplnej. Ceny ekogroszku są niewielkie (w porównaniu z innymi formami ogrzewania) a dzięki odpowiedniemu ustawieniu pieca grzewczego można skutecznie uzyskać lepsze dogrzanie pomieszczeń zimą. Co ważne tani ekogroszek nie musi oznaczać paliwa gorszej jakości. W tym przypadku warto sprawdzić podstawowe parametry jakie wpływają na jego jakość: wartość opałową, zawartość wody, siarki oraz zdolność spiekania.

Rozwiązanie to jest bardzo proste i wygodne w obsłudze, bowiem większość pieców posiada automatyczne funkcje sterowania i podawania ekogroszku. Opalanie domu tym paliwem jest też bezpieczne ponieważ piece posiadają odpowiednie blokady które uniemożliwiają wydostanie się żaru na zewnątrz. Dobrej jakości ekogroszek posiada niewielkie ilości siarki, dzięki czemu jest produktem bardziej ekologicznym niż tradycyjny węgiel. Emisja pyłów do atmosfery jest znacznie ograniczona, co pozwala dbać o środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*