Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne – jak je obliczyć?

Piękna sylwetka to cel i marzenie wielu osób. Bardzo często w walce o wspaniałe ciało decydujemy się na wiele wyrzeczeń, zmieniamy nasze nawyki żywieniowe oraz zwiększamy poziom aktywności fizycznej. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Planując nasz nowy, zdrowszy tryb życia warto uwzględnić istotne dane, takie jak dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem i jak obliczyć tę wartość?

Cieszyć się doskonałą sylwetką

Spożywając posiłki oraz przekąski w postaci owoców, czy warzyw, dostarczamy organizmowi kalorii. To one odpowiadają za zapewnienie nam energii potrzebnej do właściwego funkcjonowania. Podczas wykonywania rozmaitych czynności kalorie ulegają spalaniu. Kluczowe jest to, aby nie przyjmować większej ich liczby, niż jesteśmy w stanie spalić. Wtedy bowiem zyskujemy nadprogramowe kilogramy, które przez większość z nas nie są mile widziane.

Indywidualny plan działania

Pierwszym krokiem powinno być obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego, które u każdego posiada indywidualny charakter. Znakomitym pomysłem będzie skorzystanie z gotowego kalkulatora, takiego jak ten dostępny na stronie internetowej http://mindyourbody.pl/kalkulatory/dzienne-zapotrzebowanie-kaloryczne/. W odpowiednich rubrykach uzupełniamy dane osobiste, takie jak: płeć, wiek, wzrost, aktualna waga, poziom aktywności fizycznej i cel, który chcemy osiągnąć. Może to być utrata kilogramów, zbudowanie masy mięśniowej lub utrzymanie obecnej sylwetki. W oparciu o te informacje kalkulator wyliczy liczbę kalorii, które można spożywać dziennie bez negatywnych konsekwencji.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne – jak je obliczyć?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × 3 =