Dlaczego warto znać język angielski?

Dlaczego warto znać język angielski?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaczenie języka angielskiego jest bezsporne. Stał się on językiem uniwersalnym, którym posługują się miliardy ludzi na całym świecie. Możesz podróżować do każdego kraju i znaleźć kogoś, kto mówi po angielsku.

Znaczenie nauki języka obcego jest nie do przecenienia. Nie chodzi tylko o zrozumienie innych kultur, ale także o poprawę własnych umiejętności komunikacyjnych. Umiejętność posługiwania się innym językiem uczyni Cię bardziej atrakcyjnym dla pracodawców i da Ci przewagę w każdej branży.

Język angielski jest językiem globalnym

Mówi nim ponad 500 milionów ludzi na wszystkich sześciu kontynentach, co czyni go najczęściej używanym językiem na świecie.

Angielski jest najpopularniejszym drugim językiem na świecie 

Ponad miliard ludzi uczy się go jako drugiego języka, w tym ponad 350 milionów Europejczyków i 200 milionów Azjatów.

Nauka języka angielskiego pomoże Ci w rozwoju kariery zawodowej i zwiększy Twoje możliwości zarobkowe 

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy twierdzi, że pracownicy, którzy znają inny język, zarabiają o 4 procent więcej niż ci, którzy go nie znają, a wiele firm woli zatrudniać pracowników, którzy potrafią czytać i pisać w więcej niż jednym języku, ponieważ są w stanie lepiej porozumieć się z klientami, którzy mówią innymi językami ojczystymi niż oni sami (a tacy pracownicy mogą również pomóc swoim firmom w ekspansji na nowe rynki).

Znajomość języka angielskiego ułatwia podróżowanie za granicę lub udział w międzynarodowych transakcjach biznesowych czy konferencjach naukowych w innych krajach (w tym w Europie, Azji i Afryce) 

Pomaga również zrozumieć audycje informacyjne z innych krajów, które są nadawane w ich rodzimych językach, ale z napisami w języku angielskim na amerykańskich kanałach telewizyjnych, takich jak CNN International i BBC World News (które są dostępne za pośrednictwem sieci telewizji satelitarnej lub kablowej).

Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności, to sprawdź stronę: https://angielskiwpracy.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*