Dlaczego warto wybrać rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc składają się z poziomych pasów, które wykonane są z dwóch różnych materiałów. Jeden z materiałów jest przeźroczysty, drugi nie przepuszcza promieni słonecznych. Pasy połączone są ze sobą naprzemiennie. Za pomocą specjalnego mechanizmu można zwiększać lub zmniejszać prześwit między nimi, regulując w ten sposób ilość światła wpadającego do wnętrza.

Najważniejszą zaletą rolet dzień-noc jest ich niebanalny i efektowny wygląd. Produkty dostępne są w różnych kolorach i znakomicie sprawdzają się jako element dekoracyjny wnętrz (sprawdź przykładową ofertę: “rolety dzień noc Warszawa”). Ze względu na swoją uniwersalność rolety te stosowane mogą być zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Istotną zaletą tego rodzaju produktów jest także możliwość precyzyjnego kontrolowania ilości wpuszczanego światła. Zastosowany mechanizm jest przy tym trwały i prosty w obsłudze. Rolety dzień-noc są stosunkowo łatwe w montażu. W zależności od ich rodzaju montuje je się bezpośrednio do sufitu, ściany lub do ramy okna. W sprzedaży znaleźć można także rolety mini, których montaż może odbywać się w sposób nieinwazyjny. Tego rodzaju produkty sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych oknach.

Jeśli chodzi o wady, to największą z nich jest wysoka cena. Wysokiej klasy rolety dzień-noc potrafią kosztować znacznie więcej od tradycyjnych rolet materiałowych. Wyższa cena wynika przede wszystkim z dużego popytu na tego typu produkty. Według niektórych użytkowników wadą rolet dzień-noc jest także trudność w uzyskaniu całkowitej ciemni. Wolna przestrzeń znajdująca się pomiędzy poszczególnymi pasami może sprawiać, że w słoneczny dzień do wnętrza będzie przenikać światło.

Podsumowując rolety dzień-noc to produkty efektowne i trwałe, które posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Skutecznie dekorują pomieszczenia, a dzięki ich zastosowaniu można całkowicie zrezygnować z wieszania w oknach kurzących się firan.

Artykuł napisany we współpracy z Ozdabiamy Okna – rolety Warszawa.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Dlaczego warto wybrać rolety dzień-noc?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × 4 =