Czym różnią się między sobą zapalniczki?

Czym różnią się między sobą zapalniczki?

George Morina/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalniczka to niewielki, przenośny sprzęt służący do wytwarzania ognia, głównie w celu zapalenia papierosa, ewentualnie cygara. W jej konstrukcji wyróżniamy metalowy albo plastikowy korpus (wypełniony odpowiednią substancją palną) oraz specjalny mechanizm, odpowiedzialny za zapalanie i wydmuchiwanie płomienia. Zapalniczki są urządzeniami wielokrotnego użytku i dzielą się na trzy główne rodzaje – benzynowe, gazowe i żarowe. Część z nich można dostać na https://vaporshop.pl/pl/. Zostaną one pokrótce opisane w niniejszym artykule.

Sprzęt niezbędny w kieszeni każdego palacza

Podstawowym i najczęściej używanym typem zapalniczki jest model benzynowy, w którym ogień jest uzyskiwany wskutek spalania benzyny znajdującej się w korpusie. Wydostaje się ona na zewnątrz dzięki specjalnemu knotowi. Drugim popularnym rodzajem omawianego sprzętu jest model gazowy. Zasada jego działania jest banalnie prosta – w wyniku ciśnienia gaz zostaje wyrzucony ze zbiorniczka, a następnie daje ogień dzięki przyciskowi tworzącemu iskrę.

Nie można też zapomnieć o zapalniczkach żarowych, które z roku na rok zyskują coraz większe uznanie w oczach palaczy. W tym przypadku również mamy do czynienia z paliwem w postaci gazu, ale urządzenie wyróżnia się tym, że emituje niezwykle gęsty, żarowy płomień koloru czerwonego, niebieskiego, zielonego, a nawet pomarańczowego. Gaz przepływa przez dyszę wykonaną zazwyczaj z mosiądzu, w której strumień precyzyjnie zasysa powietrze, by za chwilę zostać z ogromną mocą wyrzucony i zapalony iskrą elektryczną. Oprócz wymienionych wyróżniamy jeszcze zapalniczki samochodowe (w postaci spirali z drutu oporowego), stołowe (wyjątkowo ciężkie i duże) oraz do fajek (ze specyficznym wylotem płomienia, umożliwiającym łatwiejsze skierowanie go do wnętrza fajki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*