Co warto wiedzieć o biomagnetoterapii?

Biomagnetoterapia to technika leczenia będąca niezwykle istotnym elementem procesu rehabilitacji. Stosuje się ją zwłaszcza przy urazach ciała, chorobach kości, stawów i skóry, zapaleniach, osteoporozie, kontuzjach sportowych, zaburzeniach układu krążenia czy dolegliwościach natury neurologicznej. Kluczową rolę odgrywają tutaj nowoczesne urządzenia – m.in. aparaty z głowicami, opaski magnetyczne (np. na kolana, głowę), specjalne poduszki i materace, a także pasy na kręgosłup. Większość z nich można kupić w tym sklepie: https://butterfly-mag.com/.

Często nietypowe metody są bardziej skuteczne

Biomagnetoterapia polega na wykorzystaniu pola magnetycznego, które wykazuje zdolność przenikania ludzkiego ciała. Dociera ono do każdej komórki, co skutkuje znacznym zmniejszeniem bólu oraz regeneracją uszkodzonych tkanek. Z tego względu omawiana technika sprawdza się znakomicie szczególnie w sytuacji, gdy danej osobie zależy na szybkim wyeliminowaniu zapalenia lub obrzęku. Dodajmy, że zabieg z użyciem aparatu do magnetoterapii może być bez problemu wykonywany przez ubranie, a nawet opatrunek gipsowy. Wystarczy, że pacjent umieści konkretną część ciała w cewce urządzenia. W warunkach domowych zaleca się natomiast stosowanie opasek magnetycznych, materaców i stabilizatorów.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co warto wiedzieć o biomagnetoterapii?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzynaście − siedem =