Co to jest “home staging”?

Home staging to określenie, które doskonale znane jest na wymagających rynkach nieruchomości, np. w Stanach Zjednoczonych. Coraz częściej z tego typu usług korzystamy również w Polsce. Określenie to oznacza profesjonalne przygotowywanie nieruchomości pod sprzedaż.

Zasady home stagingu można wykorzystywać samodzielnie, jest jednak wiele firm, które w skuteczny sposób zajmą się sprzedażą nieruchomości, takich jak https://almarpremium.pl/.

Home staging – zasady

Zasady home stagingu mają na celu profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż, przy jednocześnie minimalnym nakładzie środków. Celem home stagingu jest sprzedaż nieruchomości z możliwie największym zyskiem. Zasady zwykle dotyczące rynku nieruchomości klient indywidualny może stosować we własnym zakresie, w formie wskazówek dla osób usiłujących sprzedać mieszkanie. Działania home stagingu mają na celu podniesienia atrakcyjności oferty nieruchomości, a przede wszystkim jej wnętrz. Ograniczenie wystroju na modłę minimalizmu pozwala na poszerzenie grona potencjalnych nabywców. Warto pozbyć się osobistych akcentów wyposażenia, kiczowatych elementów wystroju i gruntownie wysprzątać całe mieszkanie.

Co robi specjalista od home stagingu?

Specjaliści zajmujący się home stagingiem podejmują wszelkie działania, które zwiększą atrakcyjność nieruchomości bez konieczności inwestowania większych środków. W końcu wysprzątanie mieszkania, naprawa drobnych usterek lub uporządkowanie przestrzeni nie powinno być kosztowne, a jednak odczuwalnie wpłynie na ogólne wrażenie potencjalnego nabywcy. Specjaliści dbają ponadto o prawidłową wycenę nieruchomości oraz o zarządzanie ogłoszeniem o sprzedaży.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co to jest “home staging”?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzynaście − 2 =