Co należy sprawdzić przed wynajęciem samochodu?

Co należy sprawdzić przed wynajęciem samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajem samochodu to popularna praktyka i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania. Tego typu usługi sprawdzają się w sytuacji, kiedy potrzebujemy samochodu zastępczego, bo nasz się zepsuł, albo chcemy w komfortowych warunkach podróżować po danym kraju lub regionie. Zanim jednak zdecydujemy się na zawarcie umowy najmu, powinniśmy sprawdzić kilka istotnych kwestii. O czym mowa? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu. 

Po pierwsze – warunki umowy 

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, można najpierw sprawdzić ofertę takich firm, a taka znajduje się m.in. na stronie internetowej https://www.best-rent.pl/wynajem-dlugoterminowy-warszawa-samochodu/. Należy sprawdzić bowiem jakie prawa przysługują nam w ramach wyżej wspomnianej i jakie obowiązki na nas spoczywają. Taka weryfikacja pozwoli nam uniknąć rozczarowań i ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji. 

Po drugie – stan samochodu 

Zanim odejdziemy z wypożyczalni danym samochodem, powinniśmy dokładnie sprawdzić jego stan. Chodzi głównie o uszkodzenia na zewnątrz pojazdu jak iw jego wnętrzu. Warto także spisać protokół przekazania, na którym będą zaznaczone ewentualne uszkodzenia. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy wypożyczalnia pociągnie nas do odpowiedzialności za szkody, których nie zrobiliśmy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*