Jak usuwa się makijaż permanentny?

Jak usuwa się makijaż permanentny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to opcja dla kobiet, które nie chcą się martwić o codzienne nakładanie makijażu. Można go usunąć, ale proces ten jest czasochłonny i kosztowny. Usuwanie makijażu permanentnego zazwyczaj wiąże się z terapią laserową lub elektrolizą.

Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest zazwyczaj usuwany przez dermatologa lub chirurga plastycznego w ramach procedury, która może trwać od 30 minut do trzech godzin – więcej na jej temat możesz przeczytać na stronie https://www.permanentnybielsko.com/usuwanie-makijazu-permanentnego/, na której przedstawione zostały szczegóły zabiegu. Proces ten polega na usunięciu pigmentu ze skóry za pomocą lasera, a następnie pozbyciu się wszelkich przebarwień za pomocą produktów do pielęgnacji skóry.

Pierwszym krokiem w usuwaniu makijażu permanentnego jest konsultacja. Podczas tego spotkania spotkasz się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym, który ma doświadczenie w zabiegach kosmetycznych. Zapytają oni o Twoją historię medyczną i omówią Twoje cele związane z zabiegiem. Na tym etapie zostanie wybrana też metoda usuwania makijażu.

Makijaż permanentny może być usunięty jedną z dwóch metod: laserem lub dermabrazją. Usuwanie laserowe wykorzystuje energię światła krótkofalowego do rozbicia cząsteczek pigmentu w skórze, natomiast dermabrazja polega na stopniowym usuwaniu wierzchniej warstwy skóry, na której osadził się pigment. To, która z tych metod zostanie wykorzystana, zależeć będzie od indywidualnego przypadku, dlatego ostateczną decyzję powinien podjąć specjalista.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*