3 Najczęstsze awarie samochodu – Sprawdź, co to!

3 Najczęstsze awarie samochodu – Sprawdź, co to!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód może popsuć się z wielu powodów. Samochód to złożony produkt, z wieloma ruchomymi częściami, które muszą ze sobą płynnie współpracować. Gdy choćby jedna z tych części się zepsuje, może to zagrozić Twojemu bezpieczeństwu i kosztować Cię tysiące złotych za naprawę. Najczęstszym awariom samochodu można często zapobiec, jeśli dbasz o swój pojazd i wykonujesz regularne przeglądy. Jeśli interesuje Cię naprawa opon Poznań oferuje wiele dobrych warsztatów samochodowych. Poniżej przedstawiono najczęstsze awarie samochodów:

Przegrzanie silnika

Silnik samochodowy przegrzewa się, jeśli nie ma wystarczającej ilości płynu chłodzącego (cieczy w chłodnicy) lub jeśli w układzie chłodzenia znajduje się powietrze (na przykład z powodu wadliwej pompy wodnej). Może to spowodować poważne uszkodzenie silnika i innych części samochodu, jeśli pozostanie bez kontroli. Możesz zauważyć parę wydobywającą się spod maski lub zobaczyć lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej. Wskazuje to, że temperatura płynu chłodzącego wzrosła powyżej normalnego poziomu i wymaga uwagi.

Rozładowanie akumulatora

Jeśli Twój akumulator rozładowuje się, gdy nie powinien, może to być spowodowane wadliwym alternatorem lub rozrusznikiem (który dostarcza prąd elektryczny do uruchomienia silnika). Jeśli zauważysz, że Twoje światła przygasają po ich włączeniu, może to być oznaką problemu z którąś z części Twojego samochodu. Nieleczona usterka może prowadzić do poważniejszych problemów (np. niemożność uruchomienia samochodu).

Niedziałająca pompa paliwa

Nieprawidłowo działająca pompa paliwowa może spowodować, że zabraknie Ci gazu, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się właściciele samochodów, więc jeśli usłyszysz dźwięk klikania przy próbie uruchomienia pojazdu lub zauważysz, że z trudem udaje się go uruchomić, od razu poddaj go kontroli.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*