Zastosowanie stali w przemyśle

Stal jest metalem o szerokim zastosowaniu. Częściowo dlatego, że może zostać poddana wielu procesom produkcyjnym, które wzmacnia jej właściwości lub stworzą dodatkowe, przez co możliwości użytkowania tego materiału rosną. W przemyśle używa się go przede wszystkim do różnego rodzaju konstrukcji, ale także do wyrobu maszyn, a konkretnie – ich obudów. Stal jest bowiem bardzo plastyczna, jeśli poddaje się ją obróbce termicznej, co pozwala dopasować jej kształt do konkretnych sytuacji i oczekiwań.

Gdzie stal sprawdza się najlepiej?

Budowa hal jest jednym z najpopularniejszych przeznaczeń stali. Zresztą nie tylko hal, ale również innych konstrukcji, od których wymaga się dobrej wytrzymałości i niezawodności. Stal cechuje się bardzo wysoką trwałością, a jeśli zostanie dodatkowo poddana hartowaniu, jej wytrzymałość zwiększa się kilkukrotnie. Idealne rozwiązanie, jeśli mamy zamiar za jej pomocą podtrzymać spory ciężar, albo wykorzystać ją jako pancerz (obudowę) dla wnętrza jakiejś maszyny.

Ponadto odpowiednie domieszki innych metali i pierwiastków pozwolą rozszerzyć zastosowanie stali tak, by służyła w wyjątkowo trudnych okolicznościach. Niektóre, specjalne odmiany tego metalu pozwalają wykorzystywać go do pracy w wyjątkowo wysokich temperaturach lub wręcz odwrotnie – w wyjątkowo niskich, bez uszczerbku na jego stanie. Inne nadają jej wyjątkowo wysokie odporności na korozję. Wszystko to składa się na wniosek, że stal jest wielofunkcyjna. Jeśli sami chcemy zaopatrzyć się w konstrukcje stalowe Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy ich duży wybór.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Zastosowanie stali w przemyśle"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 + 10 =