Zalety i przebieg transportu paletowego

Zalety i przebieg transportu paletowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na szybki i niezawodny transport na rynku pojawia się coraz to więcej opcji. W przypadku przesyłek ciężkich, o dużych gabarytach byliśmy jednak jak dotąd ciągle ograniczeni do zewnętrznych firm transportowych lub budowania własnej sieci logistycznej. W pierwszym przypadku zazwyczaj trzeba było wynająć cały samochód, nawet jeśli mieliśmy do przewiezienia tylko jedną, niepełną paletę. 

Osoby nieprowadzące działalności gospodarczej praktycznie nie miały możliwości przewiezienia większych rzeczy poza znalezieniem znajomego z ciężarówką lub wynajmem samochodu. Czasy jednak się zmieniają, firmy kurierskie bardzo intensywnie rozwijają swoje usługi. Nic więc dziwnego, że wyszły one także naprzeciw i tym potrzebom.

Wygoda przesyłek paletowych

Usługa przesyłek paletowych jest bardzo korzystna cenowo, jej przebieg nie odbiega też szczególnie od procesu wysyłki zwykłej paczki. Najbardziej istotną różnicą jest oczywiście cena, ta w przypadku palet ustalana jest często indywidualnie, w zależności od odległości i wagi przesyłki.  Na stronach internetowych można znaleźć informacje, które pozwalają w łatwy sposób obliczyć koszt usługi i zamówić kuriera. Na https://fastpost.pl/strona/wyswietl/4/przesylki-paletowe-transport-paletowy można sprawdzić przykładową ofertę.

O czym musimy pamiętać?

Odbiór przesyłki odbywa się bezpośrednio z domu lub siedziby klienta. Jedyną niestandardową rzeczą w takiej wysyłce jest to, że musimy mieć pewność co do tego, że samochód dostawczy bez problemu dojedzie zarówno do naszego domu, jak i miejsca docelowego. Wynika to oczywiście z tego, że samochód przystosowany do transportu palet jest większy od klasycznego samochodu kuriera i nie wszędzie będzie w stanie łatwo wjechać i zawrócić. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*